Coverstory: Chimène Oosterhout

Kun je ons meer vertellen over je werk en wat je het meest drijft in wat je doet?

Ik hou van afwisseling. Zo heb ik verschillende klanten via mijn PR Buro en dus afwisselende projecten. Van het organiseren van beurzen en shows zoals in de cosmeticabranche, tot het schrijven van persberichten en opzetten van websites. Daarnaast produceer en presenteer ik televisieprogramma’s, bijvoorbeeld Cruise Life, in Nederland en buitenland. Wat mij het meeste drijft is informatie overbrengen en het verbinden met mensen.

Wat is de missie die je wilt bereiken met je werk, en hoe uit zich dat in de projecten die je onderneemt?

Mijn missie is om bewustwording te creëren en dat doe ik samen met mijn cliënten, bijvoorbeeld in de medische sector, de maritieme wereld, de reisbranche, zodat mensen anders naar hun (leef) omgeving gaan kijken en daar bewuster mee (leren) omgaan.

Je hebt verschillende nieuwe tv-programma’s op de planning staan. Kun je ons iets meer vertellen over deze programma’s en wat je hoopt te bereiken met deze nieuwe platforms?

Eén van die programma’s in Nederland Ontdekt, te zien op de zondag bij RTL 4 en de herhaling op zaterdag en bij VIDEOLAND. Hier ontdekken wij Nederland en mooie plekken en interessante locaties en bedrijven die unieke producten / diensten leveren. Wij kijken daarin mee en informeren de kijker.

Verder heb ik een reis gemaakt naar Noorwegen op een cruiseschip. Daar nemen we een kijkje in de cruisewereld, achter de schermen en het land Noorwegen zelf. Deze branche ligt onder vuur op het gebied van duurzaamheid, dus ook die kant onderzoeken wij.

Hoe combineer je het maken van televisie met het andere werk dat je doet?

Eigenlijk is dat vrij goed te combineren, over het algemeen, omdat ik de agenda’s op elkaar af probeer te stemmen. Soms komt dat in het gedrang en heb ik een dubbele boeking. Ook dat hoort bij het ondernemerschap, af en toe verlies nemen, helaas. Over het algemeen lukt het combineren vrij goed gelukkig.

Wat zijn de grootste uitdagingen en voordelen van beide werelden?

Wat ik het mooiste vind aan mijn werk, is de kans om inspirerende mensen te ontmoeten en kennis te maken met bijzondere producten en diensten. De variatie maakt elke dag anders en ik kom op de meest unieke locaties.

Tegelijkertijd brengt het ook uitdagingen met zich mee. Mijn werktijden zijn onregelmatig en ik werk vaak in de avonden, weekenden en soms tot diep in de nacht. Dat vraagt om flexibiliteit, maar omdat ik zo van de dynamiek houd, wegen de voordelen voor mij zwaarder dan de nadelen.

Je hebt een boek in de maak. Wat is de centrale boodschap van het boek, en waarom heb je besloten om dit verhaal nu te delen?

De centrale boodschap is: hoe leef je gelukkig en positief met negatieve boodschappen, ziektes en zelfs een soort van “doodvonnis”. Hoe kan je toch de zin van het leven vinden? Prioriteiten stellen. Ik wil dit graag delen, omdat ik in het leven nog te veel mensen zie en ontmoet, die met zichzelf in de knoei raken. Tja, dan komt de psychologe in mij naar boven!

Wat kunnen lezers van je boek verwachten, en hoe verschilt dit boek van andere publicaties in jouw vakgebied?

Dit is een zeer persoonlijk boek met humor en levenslessen die mij door schade en schade gevormd hebben en nog vormen. Ik wil er graag mensen mee inspireren en de vraag: “Hoe doe jij dat toch zo positief blijven met al die ellende op jouw pad?” zo duidelijk mogelijk beantwoorden.

Hoe zie je de rol van media, zoals televisie, in het delen van jouw boodschap en het inspireren van anderen?

Media is een uiterst krachtig medium, het is zeer bruikbaar om informatie over te brengen en veel mensen tegelijkertijd te bereiken. Het is een multiplier, de boodschap komt duidelijker en sterker over. Het heeft ook een risico: alles kan en zál tegen je gebruikt worden als de criticasters het niet op de juiste manier interpreteren.

Hoe zou je de balans omschrijven tussen authenticiteit en entertainment in je werk, en hoe zorg je ervoor dat je trouw blijft aan jezelf?

Ik blijf sowieso authentiek, dat is wat ik altijd doe in mijn werk, ik geloof erin dat dit het enige is wat stand houdt. Hoe lastig soms ook. Entertainment hoort nu eenmaal bij mijn (televisie) vak en dat is juist wat mensen graag willen. Een soort ontspanning uit en van de dagelijkse (stress) werkzaamheden. Als het niet goed voelt, doe ik het niet. Liever geen inkomsten en mijzelf in de spiegel aan kunnen kijken, dan “prostitueren”. Trouw zijn aan jezelf is het grootste goed, zelfs op werkgebied, of misschien JUIST op werkgebied!

Wat is het belangrijkste dat je hoopt dat mensen meenemen uit je tv-programma’s en je boek?

Dat niets is wat het lijkt, dat iedereen een (zwaar) levenspad te bewandelen heeft, dus oordeel niet, maar verwonder je slechts. Kijk verder dan je “comfortzone”.

Welke impact wil je dat je werk heeft op de mensen die het zien of lezen, en hoe wil je dat ze zich geïnspireerd voelen?

Dit is een lastige… ik kan niet bepalen welke impact mijn werk op iemand heeft of hoe iemand zich geïnspireerd voelt. Dat is aan de kijker, lezer en/ of cliënt. Ik geef alleen de informatie, een ieder ontvangt dat op zijn / haar eigen manier.

Hoe zorg je ervoor dat je jezelf ontwikkelt in de mediawereld en blijft vernieuwen in je werk?

Dit gaat automatisch, denk ik. Als je niet up to date blijft, loop je al snel in het verkeerde spoor! Ogen, oren en eigenlijk alle zintuigen goed openzetten, communiceren en vragen blijven stellen. Dankzij de techniek in dit huidige internet tijdperk. Lijnen zijn korter geworden, maar gelukkig ook sneller. Ik blijf wel altijd kritisch.

Wat zijn de grootste uitdagingen die je hebt moeten overwinnen om te komen waar je nu bent, en wat zou je anderen adviseren die in jouw voetsporen willen treden?

De vooroordelen, “vriendjespolitiek”, en sowieso (politieke) spelletjes, jaloezie en mensen die op geld en status uit zijn. Deze obstakels zijn moeilijk te doorgronden, vaak in het begin van een samenwerking. Ik wil graag advies geven: blijf dicht bij jezelf en reflecteer op wat je zelf wilt bereiken, nooit ten koste van jezelf! Laat je niet chanteren of omkopen, daar komt geheid heibel van, zeker in dit #metoo tijdperk.

Wat kunnen we in de nabije toekomst van jou verwachten? Zijn er nog meer spannende projecten op komst waar je ons over kunt vertellen?

Genoeg! Ik zit nooit stil, maar voorlopig eerst focussen op deze projecten en alles netjes afronden!

Meer over Chimène


Chimène van Oosterhout is presentatrice, actrice en zangeres. Ze begon haar carrière als omroepster bij de TROS en Veronica, en presenteerde programma’s zoals “Motor TV” en “Yorin Travel”. In 2019 trad ze toe tot de popgroep Luv’. Naast haar werk in de media is Chimène eigenaresse van een PR bureau, yogadocente en spreekt ze zes talen vloeiend.

Dit artikel komt uit ons online magazine: Wil je ons complete magazine lezen? Vraag deze dan hier aan.

Website Chimene: https://chimenevanoosterhout.nl

Contactpersoon

Chimène Oosterhout

Onderneming

Chimène Oosterhout

Word gratis lid

Van het grootste vrouwelijke ondernemersnetwerk van Nederland

En ontvang direct ons gratis magazine in je inbox

You have Successfully Subscribed!